Cinsel suç dedektifi cinsel tacizden suçlu bulundu

Avustralya’nın Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde cinsel suçların araştırılmasında görevli bir dedektif, 19 yaşındaki bir kadına cinsel tacizde bulunmaktan suçlu bulundu. Dedektifin, kadına polis merkezinde iki kere rızası olmadan dokunduğu belirtildi.

The Guardian’ın aktardığına göre, dedektif Glen Coleman, ‘tecavüz’ suçlamasından ise beraat etti. Coleman’in görevi kötüye kullanmaktan da hüküm giymesine hükmedildi.

KUZENİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK İÇİN POLİSE GİTMİŞTİ

Coleman, kadınla Şubat 2022’de Windsor Emniyet Müdürlüğü’nde tanışmıştı. Kadın, kuzeninin çıplak görüntülerini internette paylaşmakla kendisini tehdit ettiğini anlatmış, kuzeni hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Penrith Bölge Mahkemesi’nde görülen duruşmada paylaşılan bilgilere göre, 57 yaşındaki dedektif, kadının Sidney kentindeki bir striptiz kulübüne iş görüşmesine gittiğini öğrendikten sonra kadınla cinsel ilişkiye girmek istedi. İddiaya göre, Coleman, genç kadına kısa mesajlar göndererek kendisinden çıplak fotoğraflarını göndermesini ve para karşılığı kendisiyle birlikte olmasını istedi.

Mahkeme jürisi, tarafların dinlenmesinin ardından bugün kararını açıklayarak Coleman’in kadına rızası olmadan ‘cinsel olarak dokunduğuna’, bu cinsel taciz eylemlerinden birinin Sidney’de bir parkta, diğerinin ise polis merkezindeki sorgu odasında olduğuna hükmetti.

YEDİ SUÇLAMADAN BERAAT ETTİRİLDİ

Öte yandan, jüri, Glen Coleman’in üç kere ‘tecavüz’ ve dört kez ‘rıza olmadan cinsel dokunma’ suçlamalarından beraat ettirilmesine karar verdi. Coleman, daha önce verdiği ifadede, sorgu odasındaki cinsel ilişkinin karşılıklı rızaya dayandığını iddia etmiş, kadına rızası olmadan dokunmadığını ileri sürmüştü. Jürinin kararının ardından sanığın kefaleti iptal edildi ve 27 Eylül’deki duruşmaya kadar tutuklu kalmasına hükmedildi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir