Eski eşi Seçil Sırmacı’ya ‘uyuşturucu’ suçlaması yapan iş insanı Hakan Karabiber’e hapis şoku

IAS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Karabiber, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak karşılıklı başka davaları da süren eski eşi Seçil Sırmacı’nın “Uyuşturucu ticareti yaptığını” iddia etti. soruşturma açılmasını talep etti.

Başlatılan soruşturma sonunda savcılık Sırmacı hakkında delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi. Bu kez de Seçil Sırmacı avukatı aracılığıyla Hakan Karabiber’in kendisine iftira attığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

7 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ
Karabiber hakkında soruşturma başlatıldı. Soıruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Hakan Karabiber’in iftira suçundan 1 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

İNDİRİM UYGULANMADI
Davanın karar duruşması Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, delilsiz suçlamada bulunan Karabiber’i 2,5 yıl hapse mahkum etti. Başka suçlardan da cezası bulunan Hakan Karabiber’e indirim de uygulamayan mahkeme, hükmün geri bırakılmasına gerek olmadığına da hükmetti.

Seçil Sırmacı iki yıl önce de boşandığı Hakan Karabiber’i kendisinin ar ve haysiyetine yönelik sinkaflı sözler içeren mesajlar gönderdiği gerekçesiyle savcılığa şikayet etmişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir