Sert kahveden sonra bile kafeinin etkisini nötralize eden çabuk uykuya dalmanıza yardımcı olacak bir sebzenin adı :

Evet, hiçbir sabah kahve olmadan tamamlanmaz çünkü canlandırır ve ruh halinizi iyileştirir. Ancak içeceğin bu etkisi her zaman faydalı değildir. Öğleden sonra veya gece kahve içerseniz, hiç uyuyamayabilirsiniz, bu da sağlığınızı kötü etkiler. Ancak doktorlar bu durumda sağlıklı ve huzurlu uyuyabilmeniz için akşam yemeğinde brokoli yemeyi önermektedir. Geceleri kahve içmemenin neden daha iyi olduğunu ve brokoli yardımıyla kafeinin etkisini nasıl etkisiz hale getirebileceğinizi anlatıyoruz.

Öğleden sonra kahve içerseniz

Doktorlar kahvenin vücuttaki yarı ömrünün 6 ila 8 saat olduğunu söylüyor. Eğer saat 14.00’te kahve içerseniz, tüketilen kafeinin yalnızca yarısı saat 14.20’de vücuttan atılacaktır. Bu nedenle doktorlar uyku kalitenizi bozmamak adına bu dönemde kahve içmenizi önermiyor.

Hızlı ve sağlıklı uykuya nasıl dalınır?
Yatmadan önce kahve içtikten sonra bile rahat uyumanıza yardımcı olacak bir yol var. Akşam yemeğinde bir porsiyon brokoli yemelisiniz ,sebze vücudun kahveyi daha hızlı sindirmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca bu ürün, kafeinin emilimini hızlandıran enzimlerin salınmasını da uyarır.

Brokolinin sağlığa faydası nedir: Kimler yememeli ?

Brokoli, içerdiği lif nedeniyle sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağladığından, dengeli beslenme ilkelerine uyan herkesin diyetinde bu sebze olmalıdır. Ayrıca ürün kemikleri ve kan damarlarını güçlendirir, bağışıklığı artırır ve Alzheimer hastalığını önleyebilir.

Ancak herkes brokoli yiyemez. Doktorlar, ameliyattan sonra, mide asiditesi yüksek olan veya pankreas hastalığından muzdarip olanlara sebze yemeyi tavsiye etmiyorlar. Ayrıca uçakla uçmadan önce brokoli yememelisiniz, şişkinlik ve gaza neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir